Řecký ostrov Limnos cestovatelé tolik nevyhledávají, a přitom se pyšní malebnou krajinou, členitým pobřežím, pohádkovými zátokami, písčitými plážemi a městečky s typicky řeckou atmosférou. Dovolenou na tomto ostrově si mohou dovolit i početnější rodiny, pro které jsou výhodné last minute zájezdy za pár tisíc korun.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Limnos


Co říkají ti, kdo již Limnos navštívili?

Dovolená na Limnosu se nám vydařila ve všech směrech. S manželem jsme se rozhodli oslavit desáté výročí na tomto řeckém ostrově, kde jsme našli dostatek soukromí i v hlavní sezóně. Za srdce nás vzaly procházky v okolí jezer, vzácná archeologická naleziště, obec Kaspakas vystavěná k ochraně před piráty a oblast Kornos s horkými léčivými prameny.

Chci taky na Limnos

Dovolená pro novomanžele

Limnos omývají průzračné vody Egejského moře a v letních měsících je zde slunečno a málo prší. Ostrov je klidný, protože tu není tolik výrazný turistický ruch a vaše děti se v noci vyspí bez hluku z diskoték. Zázemí s hotely, restauracemi, kavárnami a obchůdky naleznou rodiny v letovisku Plati s pláží pokrytou jemným zlatavým pískem a pozvolným vstupem do vody.

Chci taky na Limnos

Dovolená pro celou rodinu

Co očekávat od dovolené na Limnosu?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Limnos? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
85%
Pláže:
90%
Atmosféra:
90%
Noční život:
65%
Kultura:
75%
Celkové hodnocení:
81%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Limnos


Last minute Limnos je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co stojí na Limnos za návštěvu?

Dovolená na ostrově Limnos nebude nudit ani malé, ani velké turisty. Vydejte se k jezeru Alyki nebo Hortarolimni a pozorujte četnou populaci plameňáků, nebo navštivte tradiční řecké vesničky, kde se vyrábí domácí sýr, víno a med. Na krásné památky láká hlavní město Myrina s domky z 19. století, Archeologickým muzeem se vzácnými předměty a katedrálou Agia Triada. Významnou památkou na ostrově je Artemidin chrám z doby helénské a kostel Panagia Kakkaviotissa v jeskyni na vrcholu kopce nad osadou Thanos.

Koupání a pláže

Koupání v křišťálově průzračném moři a opalování na písečných a oblázkových plážích nikdy neomrzí. Nejoblíbenější pláží ostrova je pláž Plati o délce 700 metrů či pláže Riha Nera a Myrina s turistickým vybavením a vodními sporty. Skvostnou pláží s načervenalým pískem je pláž Kokkina, která je sice odlehlejší, ale velice poklidná. Až si budete chtít zaběhat podél pobřeží, jeďte na pláž Makris Gialos o délce několika kilometrů.

Zábava a sport

Na dovolené na Limnosu si můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako jsou vodní lyže, windsurfing nebo jízda na motorovém člunu. Zábavu si užijete plnými doušky v hlavním městě, kde se po celé léto konají představení tradičního divadelního festivalu. Za kulturou můžete vyrazit také do Kondopouli na festival tanců a krojů a večer posedět v útulných tavernách, restauracích a kavárnách.

Levné ubytování Limnos – apartmány a hotely

Na ostrově je dostatek ubytovacích zařízení s rodinnou atmosférou, jež přispívají k pohodlí návštěvníků Limnosu. Zázemí poskytují hotely a apartmánové domky vzdálené pár desítek metrů od pobřeží. Stravovat se můžete sami nebo si zakoupit pobyt se snídaněmi, polopenzí či light inclusive.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Limnos