Skiathos je českými turisty opomíjeným řeckým ostrovem, a přitom jeho krása vám vyrazí dech. Pobřeží omývá modré moře, vzduch prohřívá horké slunce, do nohou hřeje jemný bílý písek a ve vzduchu se mísí vůně borovic a vína. Dovolená na Skiathosu v Řecku bude probíhat v poklidném rytmu a v menších turistických střediscích si dokonale odpočinete.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Skiathos


Co říkají ti, kdo již Skiathos navštívili?

Rodiny, které navštívily ostrov Skiathos, si přivezly samé pozitivní dojmy a říkají, že tento skvost v Egejském moři nabízí dostatek možností k odpočinku, pěším túrám a cyklistice. Největší letoviska s krásnými plážemi se nachází na jihu ostrova a sever vábí na kláštery a kostely ukryté v horách. Písčité pláže se postupně svažují do moře a milují je zejména děti a neplavci.

Chci taky na Skiathos

Rodiny

S přítelem jsme chtěli oslavit své páté výročí na jednom z řeckých ostrovů a komornější atmosféra Skiathosu nám ihned učarovala. Řeckou pohostinnost jsme zažili ve stejnojmenném hlavním městě s typickými bílými domky s červenými střechami, vystavěnými kaskádovitě na svahu. V centru jsme si pochutnali na výborném jídle v tavernách a pobavili se v nočních klubech. Přes den jsme odpočívali v zátokách a užívali si jeden druhého.

Chci taky na Skiathos

Mladší pár

Co očekávat od dovolené na ostrově Skiathos?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Skiathos? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
87%
Pláže:
92%
Atmosféra:
88%
Noční život:
80%
Kultura:
70%
Celkové hodnocení:
83%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Skiathos


Last minute Skiathos je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co stojí na Skiathosu za návštěvu?

Na dovolené na Skiathosu si půjčte auto, skútr nebo kolo a procestujte ostrov, jenž má pouze 12 km na délku a 6 km na šířku. V hlavním městě na východě ostrova naleznete dostatek zábavy i ubytovacích kapacit, a to vše v obklopení zeleně a barevných květů muškátů. Zatímco pobřeží tepe životem, vnitrozemí obestírá neskutečný klid a čas pomalu plyne mezi vinohrady, olivovníky a borovicovými háji.

Víte že… Ostrov Skiathos si vybrali tvůrci slavného muzikálu Mamma Mia jako svoji kulisu pro natáčení?

Vydejte se do nitra ostrova k evangelickému klášteru z 18. století, který stojí asi hodinu cesty na sever od hlavního města, nebo k ruinám hradu Kastro s dobovým opevněním. Každý den můžete strávit na jiné pláži a kochat se výhledem na neuvěřitelné přírodní scenérie. Na severu ostrova stojí za to udělat si výlet lodí k jeskyním a přírodním zátokám.

Koupání a pláže

Skiathos skrývá po svém obvodu více než 60 zátok a pláží s jemným pískem. Zdaleka nejhezčí je zlatavá pláž Koukounari s pozadím sytě zelených kopců. Vodní sporty si užijete na pláži Agia Paraskevi, windsurfing na pláži Kanapitsa a nudismus na pláži Xanemos. Mezi další nádherné pláže ostrova patří Banana, Ftelia nebo pláž Megali Ammos.

Zábava a sport

V letoviscích se určitě nebude nudit žádný člen rodiny. Turistické lokality nabízí dostatek zábavy až do ranních hodin v tavernách, restauracích a nočních klubech a přes den příjemné posezení v chládku plážových barů a kaváren. Kdo má rád adrenalin, může se věnovat vodním sportům na pobřeží.

Levné ubytování Skiathos – hotely, apartmány a studia

Pro ubytování na ostrově Skiathos poslouží rodinné apartmány, levná studia a několik menších hotelů. Cena ubytování je příznivá jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi. Většina ubytovacích kapacit je zasazena do zahrad plných zeleně, olivovníků a pinií.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Skiathos