Lefkada – malebné vesničky, liduprázdné panenské pláže se zlatavým pískem a báječná atmosféra.

Pokud chcete poznat Řecko ve své nejryzejší podobě, je Lefkada jasnou volbou. Najdete zde vše co Řecko nabízí ať už z přírodního bohatství, sítě starobylých památek, nebo rázu místních obyvatel. Doporučujeme volit nyní nabídku last minute Lefkada, která výrazně sráží ceny za pobyt na tomto ostrově.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Lefkadu


Co říkají ti, kdo již ostrov Lefkada navštívili?

Nidri je největší turistické letovisko na ostrově Lefkada. Je zde spousta obchodů a uzavřená pěší zóna pro auta v období 19:00 až 2:00. Tipy na dobré restaurace: Roots, Mama Mia, Ola Kala. Nidri je také skvělá základna pro poznávání ostrova. Autem (v našem případě) nebo skútrem můžete vyjet poznávat malebné horské vesničky a nezapomenutelné výhledy. Velmi přátelští a pohostinní lidé, kteří se vás nesnaží odrbat.

Chci taky na Lefkadu

Jana a Martin, 33 let a 35 let

Lefkas je rušné město. Několikrát jsme zde byli pouze na výletě a za dobrým jídlem. Pokud bych měla shrnout info o městě Lefkas, tak je to hezké město, ale jiné byli mnohem zábavnější a lepší. PS: Zajděte na dobré jídlo do Seven Islands v Lygia. Atmosféra, vstřícnost a pouze kvalitní jídlo. Celkově město s pěkným bulvárem, ale oproti ostatním letoviskům na Lefkadě poněkud nudné.

Chci taky na Lefkadu

Dvojice středního věku

Co očekávat od dovolené na ostrově Lefkada?

Nevíte co očekávat od dovolené na Lefkadě? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
85%
Pláže:
85%
Atmosféra:
90%
Noční život:
80%
Kultura:
75%
Celkové hodnocení:
83%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Lefkadu


Pláže pro sport

Lefkada je proslulá krásnými plážemi, které nabízejí celou řadu vyžití, včetně vodních sportů. Kromě potápění je to také surfing, jachting, nebo dětské atrakce v blízkosti jednotlivých resortů. Dovolená na Lefkadě tak nabízí perfektní vybití pro všechny, ať už pro páry, nebo rodiny s dětmi.

Víte že… Lefkada je jako jeden z mála ostrovů celosvětově spojen s pevninou dvěma obrovskými mosty

Dovolená Lefkada – turistika pro všechny

Speciálně v Lefkadě se doporučuje zapůjčení auta. Následně můžete vyrazit do horských kulis, kde budete potkávat přátelské obyvatele, chrámy, skanzeny a přírodu, která vás uchvátí. Vyjet přitom můžete kterýmkoliv směrem a bez konkrétního cíle. Včetně pevniny, na kterou se dostanete přes most. V hlavním městě počítejte s bujarými večírky, s hudbou a pokud budete mít štěstí stihnete i místní festival.

Místa, která byste měli navštívit:

 • Hlavní město Lefkas
 • Pevnost Agia Mavra
 • Přístav Nidri
 • Mys Doukato s majákem
 • Ostrůvek Meganissi
 • Klášter a kostel Panagia Faneromeni

Dovolená Lefkada levně

Na Lefkadě bohužel není úplně levně, proto se více než kdekoliv jinde hodí pobyt all inclusive. Nemusíte se tak starat o ceny za občerstvení. A pokud využijete nabídky last minute Lefkada, vyjde vás pobyt na jednom z nejkrásnějších míst Řecka výrazně levněji.

Nejoblíbenější letoviska Lefkady

 • Nidri
 • Vassiliki
 • Agios Nikitas
 • Nikiana
 • a další…..
Víte že… Pláže západního pobřeží ostrova jsou považovány za jedny z nejkrásnějších pláží Řecka?

Ukázat nabídku levných zájezdů na Lefkadu