Ostrov Ithaka má komorní atmosféru s pár tisíci stálých obyvatel. Rozkládá se uprostřed tyrkysových vod Jónského moře a měří na délku pouhých 30 kilometrů. Jeho pobřeží můžete prozkoumat pěšky, na kole, autobusem nebo lodí. Na ostrově není letiště, ale turisty sem dopravují lodě z nedaleké Kefalonie.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Ithaky


Recenze a zkušenosti s letoviskem Ithaka

Ostrov patří mezi méně známé řecké destinace a naleznete tu vytoužený klid. Ithaka si zachovává svůj nezaměnitelný charakter a nabízí ubytování v rodinných hotelích. Aktivnější senioři se mohou procházet po borových lesích, vinicích a cypřišových hájích a večer posedět v kavárnách v hlavním městě Vathy.

Chci taky do Ithaky

Dovolená pro seniory

Na ostrov Ithaka jsme se vydali takřka ze dne na den a využili jsme lákavou last minute nabídku. Paní z cestovní agentury nám poradila dobře. Ostrov byl klidný, bez davu turistů a s výbornými řeckými tavernami. Během našeho pobytu jsme podnikli pěší výlet na horu Niritos, navštívili místní kláštery a účastnili se oslav svaté Mariny v letovisku Kioni.

Chci taky do Ithaky

Dovolená pro zamilované dvojice

Co očekávat od dovolené v letovisku Ithaka?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Ithaka? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
90%
Pláže:
90%
Atmosféra:
100%
Noční život:
70%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
86%

Ukázat nabídku levných zájezdů do Ithaky


Last minute Ithaka je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co stojí v Ithace za návštěvu?

Při svých toulkách po ostrově zavítejte do hlavního města Vathy, nad nímž bdí historické kanony. Toto kouzelné městečko zdobí barevné domečky a náměstí s malými obchůdky a kavárnami. Přírodní zajímavostí ostrova je nedaleká jeskyně Nymf, v které údajně Odysseus schoval dary získané během Trojských válek. Pokud vás vábí památky, navštivte klášter Panagias nedaleko vesnice Stavros nebo klášter Agios Nikolaos v letovisku Kioni.

Koupání a pláže

Pláže ostrova Ithaka pokrývá jemný písek a otevírá se vám z nich pohled na skaliska a zelené svahy. Mezi nejznámější pláže ostrova patří pláž Dexa oceněná modrou vlajkou, pláž Gidaki s přístupem jen z lodi, pláž Piso Aetos v blízkosti historických památek, pláž Polis s potopeným antickým městem nebo pláž Sarakiniko s bílou měsíční krajinou. Na plážích je dostatek místa na slunění a na mnohých z nich nechybí základní turistický servis.

Zábava a sport

Na pláži v hlavním městě Vathy si můžete vyzkoušet různé vodní sporty nebo se potápět k pomořskému světu. Ithaka nabízí spoustu příležitostí k výletům po okolní krajině a památkách. V červenci a srpnu se na ostrově konají oslavy svaté Mariny a 5. a 6. srpna žije Ithaka nejočekávanějším festivalem ve vesnici Stavros.

Levné ubytování v Ithace – apartmány, rekreační domy a hotely

Dovolená v Ithace proběhne v poklidném duchu. Místní obyvatelé jsou velice přívětiví a starají se o blaho turistů. Ve vesnicích a městečkách se můžete levně ubytovat v soukromých apartmánech, rekreačních domech a hotelích.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Ithaky