Severovýchodně od Rhodosu a jihozápadně od Kréty se nachází jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, Karpathos. Ostrov patří do souostroví Dodekany a jeho břehy omývá Egejské moře. Karpathos je v posledních letech oblíbenou turistickou destinací, protože snoubí divokou a nespoutanou přírodu s malebnou krajinou, kulisou vesniček a rozvíjejících se letovisek. Vyplatí se vyčkat na last minute, kdy ceny zájezdů na tento ostrov výrazně klesají.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Karpathos


Co říkají ti, kdo již Karpathos navštívili?

Karpathos je ideálním místem pro romantickou svatbu nebo strávení líbánek. Novomanželé naleznou na ostrově dostatek soukromí a relaxovat mohou procházkami po historických městečkách nebo poleháváním na opuštěných plážích. A když zatouží po nějakém adrenalinu, mohou se projet na čtyřkolkách nebo vyrazit na túru do horských oblastí s tradičními řeckými vesničkami.

Chci taky na Karpathos

Dovolená pro novomanžele

Dovolená na Karpathosu splní očekávání celé rodiny. Na ostrov jsme se vydali s pětiletým synem a neustále jsme objevovali nová kouzelná místa a historické památky. Na ostrově je božský klid, pěkné čisté moře s pozvolným vstupem a písčité pláže, takže se náš syn zabavil stavěním hradů a dováděním ve vodě. Večer jsme si dali dobré jídlo a pití ve středisku Lefkos a jednou si udělali výlet do hlavního města Pigadia.

Chci taky na Karpathos

Dovolená pro rodiny s dětmi

Co očekávat od dovolené na Karpathosu?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Karpathos? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
83%
Pláže:
82%
Atmosféra:
88%
Noční život:
73%
Kultura:
73%
Celkové hodnocení:
79%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Karpathos


Last minute Karpathos je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co navštívit na Karpathosu?

Návštěvníky Karpathosu provází doslova na každém kroku minulost ostrova. Za návštěvu stojí hlavní město Pigadia, jež je architektonickým skvostem a zdobí ho domky z lomového kamene. Tu správnou atmosféru do sebe nasajete ve starobylé obci Aperi, kde se zastavil čas. Nádherné prostředí skýtá malé městečko Amoopi s útulnými tavernami a možností šnorchlování.

Další výlet si udělejte do horské obce Olympos, pro niž jsou typické četné kaple a dosud funkční větrné mlýny. Nezapomeňte zavívat ani na nedaleký ostrov Saria, který je oddělen pouhých sto metrů širokým průlivem. Ostrov je také výjimečným vykopávkami antického města Palatia nebo rozvalinami antického města Nysiros.

Koupání a pláže

Pláže na Karpathosu jsou na jihu převážně písčité, ale narazit můžete na severu i na pláže s oblázky. Nejkrásnější pláží ostrova je Apella se sytě modrou vodou, zlatým pískem a v pozadí se zelenými stráněmi a strmými skalisky. Nádherná je pláž Kyra Panagia s kostelíkem s červenou kopulí či pláž Pigadia o neuvěřitelné délce 3,5 km.

Zábava a sport

Na dovolené na Karpathosu se můžete věnovat vysokohorské turistice, potápění nebo windsurfingu na plážích v jižním cípu ostrova. Na ostrově najdete vše, co potřebujete k prožití pěkné dovolené. V městečkách je spousta malých taveren, bary s nejlepšími koktejly světa a typické obchůdky se suvenýry a produkty místní výroby.

Levné ubytování Karpathos – hotely, apartmány, studia

Na Karpathosu se můžete ubytovat v příjemných menších rodinných hotelích se snídaněmi a večeřemi, apartmánech u moře nebo studiích v blízkosti center letovisek. Nejvíce ubytovacích kapacit nabízí hlavní město Pigadia, městečko Amoopi a středisko Lefkos.

Chcete vědět, jaké vás čeká na Karpathosu počasí? Sledujte naši předpověď.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Karpathos