Řecký ostrov Patmos patří mezi méně známé turistické destinace. Toto kouzelné místo leží na východě Egejského moře a pyšní se starobylými památkami, dechberoucí přírodou a krásnými plážemi. Ostrov s pohnutou historií si vysloužil název „Egejský Jeruzalém“ a my vám v článku prozradíme, proč. Poznejte přívětivý ostrov Patmos a užijte si dovolenou, na kterou budete vzpomínat celý svůj život!

Video z ostrova Patmos

Pro lepší představu jak to na ostrově Patmos vypadá se můžete podívat na toto oficiální video od Patmos Municipality.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Patmos


Recenze a zkušenosti s letoviskem Patmos

Řecko přitahuje zamilované dvojice a právě na ostrově Patmos zažijí tu pravou romantiku. Při procházce městečky se před nimi vyjeví nádherná zákoutí s typickými bílými budovami a v přístavištích omámí jejich smysly vůně grilovaných ryb. Nesčetné pláže lemuje panenská příroda a z vyvýšených bodů se otevírá výhled na moře plné lodí a jachet.

Chci taky na Patmos

Dovolená pro zamilované páry

Ostrov Patmos má rozhodně co nabídnout všem turistům, kteří mají rádi tajemné kostelíky zasazené do krajiny, starobylé kláštery a poutní místa. S manželkou jsme se vydali na Patmos a navštívili významné církevní památky na ostrově. Velmi zajímavým místem je klášter Panagia Kumana se zahradou s exotickými rostlinami a cizokrajnými ptáky.

Chci taky na Patmos

Dovolená pro milovníky historie

Co očekávat od dovolené na ostrově Patmos?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Patmos? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
80%
Pláže:
90%
Atmosféra:
95%
Noční život:
65%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
82%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Patmos


Last minute Patmos je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co stojí na Patmosu za návštěvu?

Až si budete plánovat výlety po ostrově Patmos, nevynechte jeskyni Apokalypsa, kde měl údajně spávat svatý Jan, učedník Krista. Nejrušnějším místem ostrova je městečko Skala, v jehož horní části stojí starobylý klášter svatého Jana se třemi kaplemi. Z klášteru je vynikající výhled na celý ostrov i pobřeží Turecka. V dolní části městečka se rozkládá přístav s tavernami, kavárnami, obchůdky a hotely.

Koupání a pláže

Na ostrově narazíte na několik desítek pláží, z nichž se můžete kochat pěknými scenériemi na okolní ostrovy. Povídá se, že na Patmosu je nejhezčí pláž Egejského moře, které se říká Psili Ammos. Dostanete se na ni lodí kolem neobydlené části ostrova. Hlavní pláže jsou poloprázdné i o letní sezóně, což ocení ti, kdo touží po soukromí.

Zábava a sport

Dovolená na Patmosu proběhne v poklidném duchu. Podnikněte výšlap na vyvýšené body ostrova nebo si zapůjčte vodní skútr a ochlaďte se jízdou podél pobřeží. Co se týče zábavy, nečekejte bujarý noční život, ale spíše církevní kulturní akce. Posedět můžete v rybích tavernách a ochutnat v nich místní speciality.

Levné ubytování na Patmosu – hotely, penziony, apartmány

V přístavu Skala čekají na turisty majitelé pensionů a kempů. Seznámit se můžete se starými obyvateli ostrova, kteří nabízejí ubytování v jedné místnosti se sprchou ve svém domě. Na Patmosu naleznete také ubytování v hotelích, které se vyplatí zejména při zakoupení zájezdů v last minute akci.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Patmos