Kos, ráj pro milovníky sportu i nemasivní turistik

Kos je domovinou lékařské modly Hippokrata a je protkán hustou sítí cyklostezek. Pokud ale nechcete na dovolené sportovat, určitě si vyberete jednu z nádherných písčitých pláží, na kterou se položíte, abyste si zaslouženě odpočinuli. Můžete si také udělat výlet do Turecka, který je vzdálen od Kosu pouhých pár kilometrů.


Ukázat nabídku levných zájezdů na KOS


Co říkají ti, kdo již Kos navštívili?

Kos je krásný ostrov. My jsme při dovolené zůstali v centru města Kos. Město Kos je rušné místo, kde je co dělat 24 hodin denně. Nachází se tu kuriózní obchody, terasy, krásný bulvár. Určitě doporučujeme pro zábavu a objevování ostrova pronajmout skútry, buggy nebo čtyřkolky a projet celý ostrov.

Chci taky na Kos

Přátelé

Bydleli jsme v letovisku Tigaki na Kosu. Tigaki sám o sobě nemá mnoho kulturních památek, ale je tu spousta míst pro poznávání na kole, koloběžce nebo autem. Pokud jste v Tigaki zjistíte, že celá dovolená je mnohem uvolněnější než ve shonu města Kos. A Kos můžete z Tigaki bezproblému navštívit. Je tu výborná autobusová doprava nebo si půjčete skútr.

Pláže? Jsou písečné a jemně se svažující. Krátkou procházkou najdete zcela samostatné pláže, kde budete sami.

Chci taky na Kos

Pár ve věku 33 let

Co očekávat od dovolené na ostrově Kos?

Nevíte co očekávat od dovolené na Kosu? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
85%
Pláže:
75%
Atmosféra:
85%
Noční život:
85%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
82%

Ukázat nabídku levných zájezdů na KOS


Dovolená Kos pro zdraví

Ostrov je sopečného původu a jako takový nabízí velké množství léčivých termálních pramenů. Ty se stávají častým terčem návštěv turistů, kteří v termálních jezírkách relaxují. Zdravě se zde budete také stravovat. Na Kosu je kladen důraz na ovoce a ryby jako důležitou součást jídelníčku, jako ostatně všude v Řecku.

Zábava na Kosu

Dovolená na ostrově Kos nemusí nutně znamenat jen válení se na dlouhých písčitých plážích. Vesnice a městečka na tomto ostrově doslova žijí hudbou a takřka na každém kroku narazíte na nějaký bar, tavernu, či restauraci, kde se dá poměrně levně pořídit i občerstvení. Samozřejmě nejlevnější verze zájezdu je all inclusive, která zaručuje občerstvení v resortu nonstop.

Kos jako poměrně mladá turistická oblast je také známý zábavou na plážích. Kromě liduprázdných míst ke koupání zde totiž najdete velkokapacitní pláže, kde hraje hudba dlouho do noci, a kde se místní i turisté oddávají zábavě.

V noci ožívají města hudbou a tancem, které jsou vlastní Řekům všeobecně.

Dovolená Kos – kam na výlety:

 • Vodní sporty na Tigáki
 • Poloostrov Kéfalos
 • Přístav Mandráki
 • Hippokratův platan
 • Římské divadlo Ódeion

Last minute Kos

Pokud vás zaujal tento ostrov a chcete strávit dovolenou právě zde, máte nyní možnost získat levně zájezd last minute Kos. Ceny zájezdů se pohybují již od hranice 6 490 Kč za letecký zájezd na 8 dní se snídaní či polopenzí. Nejlevnější dovolená all inclusive na Kos vychází v tento okamžik na přibližně 8 200 Kč.

Nejoblíbenější letoviska Kosu

 • Kardamena
 • Město Kos
 • Tigaki
 • Lambi
 • Marmari
 • Kefalos
Tip: Rádi sportujete? Vyrazte na Kos. Lokalita je vyhlášena sportovními nadšenci a milovníky kvalitních pláží. Aquapark, romantické procházky, fantastické cyklostezky a báječné podmínky pro surfování.

Ukázat nabídku levných zájezdů na Kos