Thassos – navštivte domov mytologických sirén a krásných písečných pláží

Romantický ostrov Thassos je dostupný pouze z moře, kudy vás dovezou lodě, či trajekty. Speciálně pro turistiku je ostrov obehnán silnicí, která vám umožní vychutnat si krásy tohoto klenotu, projížďkou na kole, v automobilu, nebo i pěšky. Půjčení automobilu je možné domluvit ještě před zájezdem, neboť je zde české zastoupení. Ostrov je malý a vyznačuje se romantickou atmosférou a scenériemi.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Thassos


Co říkají ti, kdo již Thassos navštívili?

Limenaria je velmi krásné a klidné místo. Upřímně řečeno, je to ideální místo k odpočinku. Je plné krásných scenérií na Egejské moře a horu Athos, fantastických restaurací, kaváren a butiků. Můžete si tu pronajmou auto nebo skútr, stejně tak můžete jakékoliv místo na Thassosu navštívit pomocí autobusu. Ihned k letovisku přiléhá obec Kalyvion. Zkrátka vynikající destinace pro rodiny s dětmi i partu přátel všech věkových kategorií.

Chci taky na Thassos

Parta přátel 35 - 45 let

Město Thassos má velmi příjemnou atmosféru. Nechybí tu opravdu nic, co k dovolené potřebujete. Možná, že není tak bujarý jako ostatní místa v Řecku, ale pokud vám stačí pár dobrý restaurací a klubů, budete spokojeni. To ostatně i s krásnou pláží, kde si budete máčet nohy v písku. Ceny jsou příznivé. Za 6 euro dostanete vynikající jídlo v mnoha restauracích. Místní potraviny jsou připravovány s velkou pečlivostí. Já se tedy na toto místo rozhodně ještě někdy vrátím.

Chci taky na Thassos

Jaroslav 35 let s dětmi

Co očekávat od dovolené na ostrově Thassos?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Thassos? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
85%
Pláže:
85%
Atmosféra:
90%
Noční život:
80%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
84%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Thassos


Last minute Thassos je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Pláže na Thassosu

Přestože většina turistů sem jezdí za klidem a romantikou, najde se zde i celá řada vyžití s vodními sporty na plážích. Najdeme tu pláže písčité i oblázkové, vhodné pro potápění i pro pohodové plavání v hloubce, „kde došáhnete“.

Víte že… Centrem ostrova je jezero u vesnice Maries, které je cílem turistů pro nádhernou scenérii s vodopády. Koupání zakázáno, focení povoleno.

Dovolená Thassos – kam na výlety

Dovolená na Thassosu skýtá celou řadu možností kam zajít a kde pořídit parádní fotky. Ostrov je klidný stejně jako jeho obyvatelé, takže budete mít dost času i prostoru na výlety. Následující místa byste neměli při svých vyjížďkách vynechat.

  • Tržiště Agora
  • Apollónův chrám
  • Kamenné divadlo
  • Město Limenas

Víte že…Ostrov Thassos je podle bájí sídlem mořských Sirén, které lákaly mořeplavce svým zpěvem a nechávaly jejich lodě rozbít o skaliska?

Dovolená Thassos levně

Nejlepší možností jak získat levně dovolenou na tomto romantickém ostrově je zájezd last minute Thassos. Díky otevření této nabídky mají cestovní kanceláře příznivé cenové relace.

Víte že… zájezdy last minute Thassos pořídíte nyní velmi levně? Nabídka zájezdů ZDE.

Nejoblíbenější letoviska Thassosu

  • Limenarie
  • Potos
  • Skala Rachoni
  • Skala Potamias
  • a další…..

Ukázat nabídku levných zájezdů na Zakynthos