Malý ostrůvek Skopelos leží nedaleko pevninského Řecka a v nedávné době jej proslavilo natáčení filmového muzikálu Mamma Mia. Tento ostrov je nejzelenějším řeckým ostrovem a skýtá nádherný pohled na majestátní skaliska, husté borové lesy, platanová údolí, barevné vinici a voňavé sady mandlovníků, olivovníků a ovocných stromů. Dovolená na Skopelosu proběhne v poklidném rytmu, ale nudit se tu rozhodně nebudete!


Ukázat nabídku levných zájezdů na Skopelos


Co říkají ti, kdo již Skopelos navštívili?

Jako pár tu prožijete romantickou dovolenou okořeněnou o nádherné výlety po okolí, během nichž můžete narazit na jeden ze čtyř set malebných kostelíků a klášterů. Zážitkem bude průzkum okolního pobřeží v pronajatém člunu, v němž se dostanete do zátok přístupných z moře s dostatkem soukromí. Jako v jiném světě si budete připadat v hlavním městě Skopelos s úzkými uličkami, bílými domky a zákoutími s restauracemi, tavernami a bary.

Chci taky na Skopelos

Dovolená pro páry

Na ostrov Skopelos jsem narazila náhodou, když jsem hledala last minute dovolenou na ostrově s komorní atmosférou. Dala jsem na kladné recenze a vydala se na ostrov se svou sedmiletou dcerou. Ta si okamžitě zamilovala pláž Milia s veškerým plážovým servisem a ideálními podmínkami pro rodiny s dětmi. V letovisku Panormos s několika tavernami jsme se vždy dobře najedly a večer jsme chodívaly po obchůdkách se suvenýry.

Chci taky na Skopelos

Dovolená s dětmi

Co očekávat od dovolené na Skopelosu?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Skopelos? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
88%
Pláže:
85%
Atmosféra:
93%
Noční život:
73%
Kultura:
76%
Celkové hodnocení:
83%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Skopelos


Last minute Skopelos je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co stojí na Skopelosu za návštěvu?

Největším městečkem na ostrově je stejnojmenné hlavní město Skopelos, jež stojí ve svazích nad zátokou. Zavítejte do baziliky Agios Athanasios, vystavěné na původním chrámu bohyně Athény, a projděte si zbytky městského opevnění a hradu Kastro. O něco v menším městečku Glossa si pochutnejte na rybích specialitách, kozím sýru a tradičním domácím vínu.

Nejzajímavější památkou jsou pirátské hrobky Sedoukia na hoře Karia, odkud se otevírá nádherný výhled do okolí. Nejhezčím přírodním skvostem je skála v moři s kaplí Agios Ioannis nedaleko přístavu Glossa. Nejklidnějším letoviskem je Glyfoneri s krásnou pláží z písku a bílých oblázků, kde nebývá nikdy přelidněno.

Koupání a pláže

Na všech větších plážích naleznete veškerý komfort a můžete na nich odpočívat, vyzkoušet si vodní sporty a občerstvit se u stánků s jídlem a pitím. Ostrov má také spoustu přírodních pláží a schovaných zátok s písčitým nebo oblázkovým povrchem pro vyznavače nudismu. Největší a nejkrásnější z pláží je pláž Milia na severu ostrova a další oblíbené pláže jsou Adrina, Limnonari, Panormos nebo Velanio.

Zábava a sport

V letoviscích lákají restaurace na dobré jídlo, bary na fresh koktejly, taverny na mořské pochoutky a kavárny na výtečnou kávu. Vydejte se do letovisek Panormos, Glyfoneri, Chora a Alonissos, kde to tepe životem! Na plážích si můžete vyzkoušet různé vodní sporty a proletět se na padáku za člunem, projet se na skútru nebo si zaplatit jízdu na banánu.

Levné ubytování Skopelos – hotely, apartmány a studia

Dovolená na Skopelosu vás může vyjít na rozumné peníze. Stačí se obrátit na cestovní kancelář, aby vám vyhledala levné ubytování v hotelích, apartmánech nebo studiích v blízkosti pláže, na klidném místě nebo v centru letovisek.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Skopelos