V řeckém souostroví Kyklady leží slavný ostrov Mykonos, který je srdcem Egejského moře. Tento skalnatý ostrov je proslulý množstvím zachovalých větrných mlýnů, výskytem pelikánů, barevnými plážemi, luxusními hotely a bohatým nočním životem. Dovolená na Mykonosu je o něco dražší než na jiných řeckých ostrovech, proto se vyplatí počkat si na last minute nabídky. Byla by škoda ochudit se o krásy tohoto ostrova!


Ukázat nabídku levných zájezdů na Mykonos


Co říkají ti, kdo již Mykonos navštívili?

Mykonos je centrem nekonečné zábavy, jež trvá od rána do večera a od večera do rána. Zejména hlavní město Mykonos přitahuje turisty všech věkových kategorií a sexuálních orientací prahnoucích po zábavě. Mykonos je místem bez předsudků a s uvolněným řádem, kde si každý svobodně smýšlející člověk přijde na své.

Chci taky na Mykonos

Dovolená pro mladé lidi

O Mykonosu jsme slyšeli, že tepe životem, ale nalezli jsme tu také vytoužený klid. Na ostrově jsou rozesety kostelíky, kapličky a bíle natřené krychlové domy s typickou kykladskou architekturou, takže jsme chodili po výletech a vdechovali do sebe atmosféru ostrova. Večer jsme poseděli u vínka a zatancovali si na staré evropské hity.

Chci taky na Mykonos

Dovolená pro páry

Co očekávat od dovolené na Mykonosu?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Mykonos? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
84%
Pláže:
87%
Atmosféra:
90%
Noční život:
87%
Kultura:
70%
Celkové hodnocení:
84%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Mykonos


Last minute Mykonos je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co stojí na Mykonosu za návštěvu?

Na vaší dovolené na Mykonosu navštivte stejnojmenné hlavní město, které bylo založeno na místě antického města. Historii města mapuje Archeologické muzeum nebo Muzeum lidové kultury a umění se slavným vycpaným pelikánem jménem Pétros. Toto město vás nadchne svými křivolakými uličkami, památkami, nejfotografovanějším kostelem Paraportiani a čtvrtí Malé Benátky s domky postavenými přímo na okraji moře.

Nezapomenutelná bude okružní jízda po ostrově, během níž zavítejte k větrným mlýnům, do malých vesniček, ke starým kostelům a k pozůstatkům středověkého hradu Kastro. Krásné jsou rovněž výlety lodí na ostrov Délos s archeologickými nalezišti nebo ostrov Dragonissi s mořskými jeskyněmi a tuleny.

Koupání a pláže

Opalte se dozlatova na plážích ostrova Mykonos a užijte si odpočinek na krásných žlutých písčitých plážích. Pouze 4 km od hlavního města se nachází populární pláž Platis Gialos s bílým pískem, dokonalým turistickým zázemím a možností vodních sportů. Vyhledávaná je také párty pláž Super Paradise nebo Psarou Beach, kterou obklopují luxusní hotely, restaurace a taverny.

Zábava a sport

Na každé větší pláži si můžete vyzkoušet vodní sporty a napumpovat si tak do žil pořádnou dávku adrenalinu. Až začne zapadat slunce, nemusíte z pláží odcházet, protože přímo u moře se probouzejí k životu diskotéky, z nichž nejznámější je Paradise Beach. V hlavním městě nechybí bary, taneční podniky, hudební kluby a různé obchody.

Levné ubytování Mykonos – hotely, studia či apartmány

I když na Mykonos jezdí světové celebrity a na pobřeží stojí luxusní hotelové resorty, i běžní turisté a cestovatelé naleznou na ostrově levné a kvalitní ubytování v hotelích, studiích a apartmánech s all inclusive službami nebo bez stravování.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Mykonos