Chalkidiki, Poseidonův trojzubec v Egejském moři.

Poloostrov s kilometry pláží a kouzelným prostředím, Chalkidiki, vznikl podle bájí tím, že bůh moří Poseidon vrhl trojzubec na své protivníky. Při leteckém pohledu na poloostrov jsou totiž patrné tři výběžky, které připomínají právě trojzubec. Přestože kvůli bájím sem turisté nejezdí, dýchají na ně z historických památek takřka všude.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Chalkidiki


Co říkají ti, kdo již Chalkidiki navštívili?

Letovisko Hanioti na Chalkidiki je fantastické místo pro dovolenou pro dospělé i děti. Zejména mladé páry tady zažijí skvělý čas. Existuje tady mnoho atrakcí, můžete si pronajmout auto, ATV, motocykly, noční život jen vzkvétá (i vzhledem k teplotě doporučuji noční procházky, během dne je lepší ležet na pláži). Atmosféra je skvělá, lidé jsou velmi přátelští. Není tu ani masová turistika. Krásné

Chci taky na Chalkidiki

Dvojice mladých lidí

Byli jsme v Aghios Nikolaos. Krásné město, které se nachází na pobřeží Středozemního moře s přístavy. Jako třešnička na dortu je zde v obci malé jezero. Podél moře je opravdu krásná promenáda vhodná pro večerní procházky. Obchodů je zde více než dost. Doporučuji návštěvu kostela. A můj tip na závěr? Dejte si oběd v centru u jezera, stojí to za to!

Chci taky na Chalkidiki

Petr, 58 let s partnerkou

Co očekávat od poloostrova Chalkidiki?

Nevíte co očekávat od dovolené na Chalkidiki? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
85%
Pláže:
85%
Atmosféra:
90%
Noční život:
85%
Kultura:
75%
Celkové hodnocení:
84%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Chalkidiki


Dovolená Chalkidiki – luxusní pláže

Dovolená Chalkidiki all inclusive. Chalkidiki lemují pláže všeho druhu. Najdeme zde pláže oblázkové i písčité, klidné i nadmíru živé. Můžete se zamíchat mezi turisty v živějších oblastech, nebo relaxovat takřka osamoceně v některé ze zátok. Dovolená na Chalkidiki vám umožní zapomenout na všední starosti. Pokud využijete navíc některou z nabídek last minute Chalkidiki, dostanete se na poloostrov opravdu levně.

Tip: Poloostrov Athos je obýván mnichy a dostanou se sem jen muži, ženy mají vstup zakázán. Naopak poloostrov Kassandra je proslavený divokými večírky a bujarou atmosférou.

Kam na Chalkidiki

Na výlety do vnitrozemí vyráží turisté v autech, na kole, nebo pěšky, oblíbené jsou také vyjížďky na koních. Velmi oblíbenou atrakcí jsou plavby kolem poloostrova na lodi, kde vám personál připravuje speciality z moře, ryby i ovoce.

Nejoblíbenější letoviska Chalkidiki

  • Polichrono
  • Pefkochori
  • Hanioti
  • Kallithea
  • Stavros

Dovolená Chalkidiki – zajímavá místa

  • Mount Athos
  • Archeologická naleziště Olynthos
  • Věž Prosforion
  • Jeskyně Petralona
  • Jezero Polychrono
Tip: Jen dvě hodiny letu vás dělí od poloostrova s teplým mořem a bezmála 850 km pobřeží. Plavky do kufru a hurá objevovat tajemnou Attiku.

Last minute nabídky Chalkidiki

Pokud chcete trávit dovolenou na poloostrově pokud možno levně, využijte některou z nabídek last minute Chalkidiki. Rozhodně volte pobyt all inclusive. Budete se pak vracet z výletů a pláží do resortu, který bude znamenat oázu s veškerým komfortem, který hotel poskytuje v rámci all inclusive.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Chalkidiki