Samos – chuť vína a vůně orchidejí jsou patrné ve všech letoviscích pod úpatí hory Kerkis.

Ve starověku nejbohatší ostrov Samos je dnes především turistickou destinací vyhledávanou pro svou pestrobarevnost a hlubokou historii. Dalším lákadlem jsou rozsáhlé vinice, které dávají vzniknout vynikajícím druhům vín, a tak je pobyt na tomto ostrově často spojen s ochutnávkou. Ostrov je tak právem přezdíván jako ostrov vína a vybrané druhy zde nakoupíte poměrně levně.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Samos


Co říkají ti, kdo již Samos navštívili?

Kokkari na Samosu je roztomilé řecké plážové letovisko s pěkným bulvárem a mnoha restauracemi a bary v poklidné atmosféře, spíše takové lounge cluby, kde si můžete posedět až do pozdních večerních hodin. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští. Asi 4 km od Kokkari se můžete vydat taxíkem na pláž Tsamadou, která stojí opravdu za to. Nabízí zdarma lehátka, sprchy, vodní sporty, hudbu a volejbalové hřiště. Pláže v okolí tvoří většinou oblázky.

Chci taky na Samos

Jana a Martin, 33 let a 35 let

Pythagorion je příjemné a hlavně čisté letovisko. Příjemná promenáda nabízí restaurace, kavárny a bary, večer je příjemně osvětlená. Město je velmi zelené, protkáno stromy, které poskytují stín před pálícím sluncem. Byl jsem na Samosu již 4x a stále mám co objevovat. Je to krásný, rozmanitý ostrov s fascinující historií a ideální polohou pro výlety lodí po okolních ostrovech či pevniny, která je jen 12 km daleko.

Chci taky na Samos

Dvojice středního věku

Co očekávat od dovolené v letovisku Samos?

Nevíte co očekávat od dovolené na Samosu? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
85%
Pláže:
80%
Atmosféra:
90%
Noční život:
80%
Kultura:
85%
Celkové hodnocení:
84%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Samos


Víte že… Samos je rodným místem řeckého matematika Pythagora?

Dovolená Samos – pláže

Pobřeží je obsazeno velkým množstvím rezortů a letovisek, což dává každému možnost výběru té pravé oblasti. Pláže jsou zde především oblázkové, ale najdete i písčité. Pláží je zde na 150 kilometrů a tak se dají i najít klidnější místa bez lidí.

Oblíbené pláže aneb, kde se můžete válet:

 • Kerveli
 • Kokkari
 • Psili Ammos
 • Tsamadou

Dovolená Samos – výlety

Samos  je ostatně jako celé Řecko posetý památkami. Vzhledem k tomu, že ostrov byl kdysi velmi bohatý, najdeme zde takřka na každém kroku chrám, starobylé sídlo, nebo další objekty hodné vyfocení. A fotit můžete i bohatou přírodu, která hraje všemi barvami. Po výletu, který vás zcela vyčerpá potom můžete odpočívat v jedné z mnoha restaurací, které zde najdete.

Kam na výlet:

 • Chrám Heraion
 • Pláž Chrissi Ammos
 • Hrad Lykourgos Logothetis
 • Přístav Pythagorion

Dovolená na ostrově Samos

Na Samosu není úplně levně, ovšem se zájezdem last minute Samos můžete výrazně ušetřit alespoň co se pořizovací ceny týče, zejména pokud jej nakombinujete s nabídkou all inclusive. Díky all inclusive se totiž nebudete muset starat o výdaje za jídlo a pití. A zahájení prodeje last minute Samos zájezdů sráží ceny za celou dovolenou na minimum

Nejoblíbenější letoviska Samos

 • Ireon – Pythagorion
 • Votsalaki – Kampos
 • Kakkokari
 • Samos
 • a další…..

Ukázat nabídku levných zájezdů na Samos