Řecko je oblíbenou destinací, kam se Češi vydávají na dovolenou. Každý ostrov má své kouzlo a jedinečnou atmosféru, čehož je důkazem romantický ostrov Kalymnos s typickou řeckou pohostinností. Tento ostrov se pyšní starodávnými památkami, krajinou zalitou sluncem a křišťálově čistým mořem. Jaká bude dovolená na tomto ostrově? Možná trochu napovíme naši recenzí.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Kalymnos


Co říkají ti, kdo již Kalymnos navštívili?

Ostrov Kalymnos v sobě snoubí drsnou krásu s panenskou přírodou. Nezapomenutelné budou procházky po údolí s citroníky a pomerančovníky a nevšedním zážitkem se stane potápění k bohatému podmořskému světu. Na každém kroku vás bude provázet řecká mytologie, takže není nouze o archeologická naleziště. Příjemné večery můžete strávit v malebném hlavním městě Pothia.

Chci taky na Kalymnos

Dovolená pro novomanžele

Ostrov Kalymnos poskytuje kvalitní zázemí také rodinám s dětmi. Přesvědčili jsme se o tom minulý rok, kdy jsme ostrov poprvé navštívili. Na západním pobřeží jsou písečné pláže, kam jsme se pohodlně dostali místním autobusem. Ubytování jsme nalezli v přátelském letovisku Massouri s velkým množstvím obchodů, restaurací a kaváren se zmrzlinou.

Chci taky na Kalymnos

Dovolená pro rodiny s dětmi

Co očekávat od dovolené na Kalymnosu?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Kalymnos? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
90%
Pláže:
84%
Atmosféra:
91%
Noční život:
70%
Kultura:
79%
Celkové hodnocení:
83%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Kalymnos


Last minute Kalymnos je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co stojí na Kalymnos za návštěvu?

Dovolená na Kalymnosu je zážitkem pro turisty hledající odpočinek i aktivní cestovatele. Kdo má rád památky, toho potěší archeologická naleziště a historické monumenty. Po ostrově jsou rozesety pozůstatky římských a byzantských staveb, mykénské hrobky a nad městem Ponthia se tyčí středověký hrad.

Ostrov má spoustu nádherných zátok se strmými skalisky v pozadí. Pouhých 700 metrů od Kalymnosu leží skalnatý ostrůvek Telendos s jednou vesničkou, kam jezdí vodní taxi. O životě místních vypovídá vesnička Myrties ve svahu na úpatí hor, odkud jsou úchvatné výhledy do okolí.

Koupání a pláže

Řecko má jedny z nejkrásnějších pláží. Na ostrově Kalymnos jsou pláže oblázkové, ale narazit můžete také na písečné pláže u letovisek Kantouni a Massouri. Na plážích nechybí tradiční plážové aktivity, jako jsou vodní sporty, šnorchlování nebo potápění. Pláže se většinou nachází u dopravní infrastruktury, proto jsou snadno dostupné.

Zábava a sport

Na své si na ostrově přijdou sportovci rozličných zájmů. Kalymnos se stal významným místem pro sportovní lezení, které tu můžete vidět po celý rok. V roce 2015 tu bylo vybudováno již 2 700 lezeckých cest. Tradici má rovněž potápění k mořským houbám, šnorchlování a turistické výlety k horským vyhlídkám. Na dovolené na Kalymnosu si můžete vyzkoušet motorizované vodní sporty, jako je parasailing nebo jízda na vodním skútru.

Levné ubytování Kalymnos – studia, apartmány a hotely

Na Kalymnosu jsou desítky ubytovacích kapacit – od levných apartmánů až po drahé hotely. Nejoblíbenější je ubytování ve dvoulůžkových studiích s možností přistýlky a v hotelích s polopenzí a bazénem. Cenově nejlépe vycházejí last minute nabídky, kdy ceny klesají až o dvacet procent.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Kalymnos