Na západním pobřeží pevninského Řecka, v regionu Epirus, leží skvostné turistické letovisko Parga, v němž si budete připadat jako na ostrově. Navštivte toto kouzelné místo omývané Jónským mořem a užijte si rodinnou dovolenou nebo pobyt ve dvou v malebném řeckém prostředí. Ubytovat se můžete na břehu moře či v historických uličkách městečka s romantickou atmosférou. Dovolená vás v last minute akci vyjde na pár korun a budete mít po celý život na co vzpomínat!


Ukázat nabídku levných zájezdů do letoviska Parga


Co říkají ti, kdo již Pargu navštívili?

Na dovolenou do Pargy se mohou rozjet rodiny dětmi a užívat si stavění hradů na písečné pláži Krioneri. V letovisku je několik penzionů a hotelů v tichém prostředí, které jsou vhodné pro vícečlenné rodiny. Stojí za to udělat si výlet ke starobylému benátskému hradu, z něhož je úchvatný výhled na celou Pargu a nedaleké ostrovy. V letovisku je po setmění poměrně klidno, což ocení rodiny i s těmi nejmenšími dětmi.

Chci taky do Pargy

Dovolená s dětmi

Parga se nám od počátku zdála jako dobrá volba, kam jet na dovolenou ve dvou. V letovisku je mnoho taveren a restaurací, kam jsme chodili na řecké speciality. Městečko kříží řada spletitých úzkých uliček s kavárnami a obchůdky s tradičními výrobky. S přítelkyní jsme si udělali výlet na nedaleký ostrov Paxos a odpočívali jsme na malých, panenských plážích v okolí letoviska, kde jsme měli naprosté soukromí.

Chci taky do Pargy

Mladší pár

Co očekávat od dovolené v letovisku Parga?

Nevíte co očekávat od dovolené v letovisku Parga? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
95%
Pláže:
88%
Atmosféra:
93%
Noční život:
82%
Kultura:
81%
Celkové hodnocení:
88%

Ukázat nabídku levných zájezdů do letoviska Parga


Last minute Parga je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co stojí v letovisku Parga za návštěvu?

Nad Pargou stojí na zalesněném kopci pozůstatky benátského hradu z 11. století, který je oblíbeným výletním místem turistů. Z pobřeží se vám naskýtá pohled na typické bílé domky vystavěné ve svazích nad zátokami, mezi nimiž to žije čilým turistickým ruchem. Při procházce městem narazíte na náměstíčka, malé kostelíky a obchůdky s rukodělnou keramikou, suvenýry a soškami.

Na výlet se vydejte na malý ostrůvek v zálivu Panagia s kostelíkem a starým francouzským opevněním, na ostrůvky Paxos a Antipaxos, kde se zastavil čas, a na ostrov Korfu se zámkem Achillon císařovny Sissi a Myším ostrovem opředeným legendami o Homérovi.

Víte že… Současné město Parga vzniklo v roce 2011 sloučením měst Parga a Fanari?

Koupání a pláže

V letovisku Parga můžete lenošit hned na několika plážích. Nejblíže centru je písečná pláž s oblázky Krioneri s výborným turistickým zázemím a širokou nabídkou vodních sportů. V hlavní sezóně ale tato pláž může být dost přeplněná, proto je alternativou čtyři kilometry vzdálená pláž Lichnos s jemným pískem nebo dva kilometry vzdálená pláž Valtos s množstvím slunečníků a lehátek.

Zábava a sport

V letovisku Parga je spousta restaurací, taveren a pár barů a nočních klubů. Ochutnat můžete speciality řecké kuchyně, místní vína a pravý řecký gyros nebo souvlaki. Na pláži Valtos si můžete zkusit adrenalinové vodní sporty a opepřit si tak dovolenou v letovisku Parga. Za pár euro se můžete proletět padákem za člunem nebo se projet na skútru.

Levné ubytování Parga – apartmány v srdci městečka

V letovisku Parga nenajdete hotely a ubytování přímo u moře, jak je běžné v jiných částech Řecka, ale levné apartmány a studia v uličkách města. Pár menších hotelů se nalézá na pobřeží nedaleko centra.


Ukázat nabídku levných zájezdů do letoviska Parga