Santorini – romantický ostrov a oblíbená destinace novomanželů na líbánkách s nejprůzračnějším mořem v Řecku.

Ostrov Santorini, který vznikl výbuchem sopky je turisticky vyhledávané místo hlavně kvůli své poloze a vzhledu. Souostroví je totiž obrovský kráter zaplavený vodou, což je dobře vidět z vody i z okrajových částí ostrova.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Santorini


Co říkají ti, kdo již Santorini navštívili?

Byli jsme v letovisku Kamari na ostrově Santorini. Je to pěkné a útulné místo. Má hezkou černou oblázkovou pláž. Na druhé straně ostrova jsou místa jako například Fira, vesnička postavená na skalních stěnách s modro-bílými domy. Jistě znáte z fotografií.

Pronajali jsme si auto na 2 dny a bohatě to stačilo k projetí celého ostrova. Veřejná doprava je také dobrá. Santorini je podle našich zkušeností o něco dražší než ostatní ostrovy Řecka, vykoupeno krásou. Udělali jsme si výlet lodí ke kráteru, což byl docela fajn den. Shrnutí. Dovolená v Santorini je nádherná, nebude pro každého, ale většina bude naprosto nadšená.

Chci taky na Santorini

Rudolf a Jana

Santorini je nádherný ostrov, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Díky tomu je tu spousta turistů, kteří sem přivážejí lodě z okolních ostrovů. Vše je čisté a dostatečně velké pro takového množství lidí. Doporučuji celodenní výlet k sopce a nutnost navštívit města Fira, Oia, Akroteri a starou Théru. Západ slunce je legendární v Oia a alespoň jednou si na to udělejte čas.

Ze všech řeckých ostrovů, které jsem měl možnost vidět, je Santorini zdaleka nejkrásnější. Pokud navíc milujete fotografování, patrně není hezčí místo v Řecku. Dovolenou zde rozhodně doporučuji.

Chci taky na Santorini

Miloš, 40 let

Co očekávat od dovolené na ostrově Santorini?

Nevíte co očekávat od levné dovolené na Santorini? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
80%
Pláže:
80%
Atmosféra:
95%
Noční život:
80%
Kultura:
85%
Celkové hodnocení:
84%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Santorini


Dovolená Santorini – ubytování na skále

Většina hotelů je umístěna na skaliskách po obvodu ostrova Santorini a přilehlých ostrůvků. Tím se naskýtá krásný pohled na celou oblast, který je večer umocněn barvami zapadajícího slunce. Ubytovat se samozřejmě můžete i blíže u moře, zážitek z krásného prostředí tím neutrpí.

Speciálně pro zájezd na tento kouzelný ostrov doporučujeme pobyt all inclusive. Oblast je známá živými a bujarými večírky, proto je ideální mít zaplacený komfortní pobyt s občerstvením zdarma a nestarat se o výdaje navíc. I v ostatních resortech ale pořídítě pití celkem levně.

Výlety v Santorini

Přestože je ostrov poměrně malý, najdeme zde spoustu míst k návštěvě. Dovolená na ostrově Santorini se bez nich neobejde. Rozhodně navštivte antickou Théru, místo, kde stálo původní hlavní město ostrova.

Dovolená Santorini – tipy na výlety

  • Klidná pláž Vlychada
  • Pláž Kokkini Paralia
  • Hora Profitis Ilias
  • Antická Théra
Víte že… Santorini je oblast, která je rovněž vyhledávaná pro pěší turistiku? Při procházkách po krásném místě uprostřed moře uvidíte spoustu zajímavostí.

Last minute Santorini

Pravděpodobně jste se rozhodli pro dovolenou na ostrově, podívejte se tedy na nabídku last minute Santorini, díky, které pořídíte zájezd levně a v kombinaci s all inclusive i velmi výhodně. Nezapomeňte si prostudovat také fakultativní výlety, které můžete objednat přímo na místě.

Nejoblíbenější letoviska Santorini

  • Kamari
  • Perissa
  • Imerovigli
  • Oia
  • a další…..
Víte že… Dříve se ostrov Santorini jmenoval Kallisti, což v překladu znamená „Nejkrásnější“? Ano Santorini patří mezi nejkrásnější ostrovy celého Středozemního moře.

Ukázat nabídku levných zájezdů na Lefkadu