Ostrov Lesbos omývají vody Egejského moře a svou rozlohou a délkou je třetím největším řeckým ostrovem. Lesbos je znám jako působiště starořecké básnířky Sapfó, která tu prožila většinu svého života a vytvořila zde svá slavná díla. Vydejte se po jejích stopách a spatřete na vlastní oči krásy ostrova, jimiž se nechala inspirovat tato slavná básnířka při své tvorbě.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Lesbos


Co říkají ti, kdo již Lesbos navštívili?

Dovolená na ostrově Lesbos je tím správným místem pro strávení romantické dovolené párů všech orientací. Ostrov nadchne nádhernými plážemi, tradičními vesničkami, historickými památkami a malebnými zákoutími ve starodávných městečkách, v nichž jsou na každém rohu restaurace s mořskými specialitami. Lesbos si zachovává svůj poklidný ráz a poznáte tu pravou řeckou atmosféru a pohostinnost.

Chci taky na Lesbos

Pobyt pro zamilované páry

Hledal jsem pro svou rodinu dovolenou na jednom z řeckých ostrovů a nakonec má volba padla na ostrov Lesbos v last minute nabídce. Náš desetiletý syn se pořád ptal, jaké to tam bude, a rozhodně nebyl zklamaný. Na ostrově je dostatek písečných pláží s mělkou vodou a v letoviscích plno kaváren se zmrzlinami. Zatímco se manželka opalovala, já jsem se synem řádil ve vlnách a stavěl hrady z písku.

Chci taky na Lesbos

Dovolená pro rodiny s dětmi

Co očekávat od dovolené na Lesbosu?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Lesbos? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
85%
Pláže:
75%
Atmosféra:
93%
Noční život:
79%
Kultura:
85%
Celkové hodnocení:
83%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Lesbos


Last minute Lesbos je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co navštívit na ostrově Lesbos?

Za návštěvu stojí hlavní město Mytilini s dokonalou architekturou barevných domků, zbytky byzantské pevnosti, muzei a kostely. Světovým unikátem je zkamenělý les na západě ostrova, který pamatuje Zemi před miliony lety. Zajímavostí jsou horké prameny s léčivými účinky na revma, zažívací potíže a kožní nemoci v oblasti zvané Thermi. Historicky cenné je město Molyvos na severu ostrova nebo vesnice Petra.

Koupání a pláže

Ostrov Lesbos má nespočet pláží. Odpočinout si můžete na zapomenutých plážích nebo zavítat na rušné turistické pláže. Jediná placená pláž se nalézá v hlavním městě a přiléhá k ní pobřežní promenáda. Pěkná oblázková pláž je ve středověkém městečku Molyvos a přírodní pláže s vyvěrajícími horkými prameny v Eftalou. Zdaleka nejhezčí pláž je v letovisku Anaxos a nejširší ve středisku Skala Kalloni.

Zábava a sport

Dovolená na Lesbos nemusí být pouze o odpočinku. Na plážích jsou k dispozici adrenalinové vodní sporty a kitesurfing, v přístavech hospůdky s pokrmy z mořských ryb a v městečkách bary a kavárny. Nevynechejte ani obchůdky s tradičními řeckými výrobky a suvenýry.

Levné ubytování Lesbos – hotely, apartmány, studia

Na ostrově Lesbos je dostatek ubytovacích kapacit v hotelích, studiích a apartmánech za velmi přívětivé ceny beze stravy, se snídaní či s polopenzí. Bohatá nabídka ubytování je v hlavním městě Mytilini, městečku Molyvos, letovisku Anaxos a letovisku Petra.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Lesbos