Ostrov Chios patří mezi méně známé řecké ostrovy, ale za těmi nejvěhlasnějšími v ničem nezaostává. Nad ostrovem se vznáší vůně jasmínu a jeho pobřeží omývají vody křišťálově čistého Egejského moře, které přechází v dlouhé pláže. Na ostrově si dokonale odpočinete, a pokud budete mít elán, můžete se vydat za poznáním jeho historie nebo si udělat výlet do nedalekého Turecka.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Chios


Recenze a zkušenosti s letoviskem Chios

Dovolená na ostrově Chios je tou nejlepší volbou pro rodiny s dětmi. Nejkrásnější počasí na ně čeká od května do října, kdy lze zájezd zakoupit ve výhodné last minute akci. Klidnou základnu rodiny naleznou v letovisku Agia Fotini, jež se pyšní 200 metrů dlouhou pláží s bílými oblázky. V letovisku nechybí kvalitní turistické zázemí a pohodlně se odtud dostanete do pár kilometrů vzdáleného hlavního města s památkami.

Chci taky na Chios

Dovolená pro rodiny s dětmi

Na dovolené vždy rádi objevujeme nová místa a poznáváme místní tradice a kulturu. Tento rok padla naše volba na ostrov Chios a zcela naplnil naše očekávání. Uskutečnili jsme několik pěších túr do zapomenutých koutů ostrova a navštívili vesnici Pyrgi s unikátními zdobenými domečky. Nevynechali jsme ani hlavní město a v závěru naší dovolené jsme polehávali na různých plážích.

Chci taky na Chios

Dovolená pro turisty

Co očekávat od dovolené na ostrově Chios?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Chios? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
85%
Pláže:
90%
Atmosféra:
85%
Noční život:
65%
Kultura:
70%
Celkové hodnocení:
79%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Chios


Last minute Chios je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co stojí na ostrově Chios za návštěvu?

Na dovolené na ostrově Chios neopomeňte místní památky a architektonické skvosty. Ti dobrodružnější se mohou vydat na jihozápad ostrova k hradu Mesta, k němuž přiléhá vesnička s dlážděnými uličkami, nebo do vesničky Anavatos se stejnojmennou pevností na skále.

V hlavním městě zavítejte do archeologického, námořního a lidového muzea a staré mešity Mecidige. Udělejte si také čas na procházky v citrusových zahradách okolo aristokratických kamenných vil v oblasti Kampos a na návštěvu středověkého kláštera Nea Moni.

Koupání a pláže

Na ostrově Chios je dostatek rozmanitých pláží s písčitým či oblázkovým povrchem a s veškerým turistickým komfortem. Vyplatí se půjčit si auto a udělat si výlet po nejkrásnějších plážích ostrova. Pláží jako z Karibiku je pláž Vroulidia, kterou obklopují ze tří stran skály. Zajímavou pláží je pláž Emporios s černými lávovými oblázky ze sopky Psaronas, jež se tyčí nad zátokou. Oblíbenou pláží je pláž Karfas s mělkým mořem pro děti a neplavce.

Zábava a sport

Ostrov Chios má několik živých letovisek s restauracemi, rychlým občerstvením, kavárnami, tavernami a bary. Nejnavštěvovanější je hlavní město Chios, jež je centrem kultury, zábavy a obchodu. Ze sportu si na návětrné straně ostrova užijete windsurfing a na všech větších plážích si můžete vybrat z bohaté nabídky vodních sportů.

Levné ubytování na ostrově Chios – hotely, rekreační domy, apartmány

Na ostrově Chios se můžete ubytovat ve větších i menších letoviscích, které návštěvníkům nabízejí levné ubytování v rodinných penzionech, soukromých apartmánech, rekreačních domech a hotelích bez stravy, se snídaní, polopenzí či s all inclusive službami.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Chios