rhodos-recko

Řecko je velmi oblíbenou destinací pro dovolenou jednotlivců i celých rodin. Největším lákadlem jsou bezesporu antické památky, stejně jako úžasná romantika. Pokud se rozmýšlíte kam do Řecka, pak můžete vyrazit do Atén nebo na poloostrov Peloponés za architekturou a historií, za přírodou a koupáním na Krétu, Rhodos či Zakynthos.

Kam na dovolenou v Řecku? Kamkoliv, kde si užijete lenošení na plážích, noční život, potápění, památky či vybrané lahůdky řecké kuchyně.

Zobrazit nabídku zájezdů do Řecka


1. Santorini

Kam do Řecka pokud toužíte po romantice? Jednoznačně na Santorini, které bývá častým cílem novomanželů, jež se chystají na líbánky. Na východě jsou rozsáhlé pláže pokryté lávovým pískem, který zaručuje nejprůzračnější vodu z celého Řecka.

 • nejpopulárnějším letoviskem je Kamari s plážovou promenádou, která je lemována řadou restaurací, obchůdků, taveren, kaváren, diskoték a barů.
 • druhým největším letoviskem je Perissa, kde jsou v blízkosti pláže nejen kavárny a obchody, ale také škola potápění a pestrá nabídka vodních sportů.

2. Kréta

Kam do Řecka za odpočinkem a zážitky? Jestliže milujete vodu, potápění, ale také procházky po horách či historii, pak je jasnou volbou Kréta.

 • ostrov je bohatý na faunu i flóru
 • vnitrozemí je značně hornaté
 • Kréta má rozlehlé pláže a křišťálově čisté moře s viditelností až do hloubky 40 metrů
 • rušnějšími resorty jsou Hersonissos a Rethymnon
 • klidnějším resortem je Matala
 • pro historiky je vhodné letovisko Malia východně od Stalisu, neboť blízko centra jsou pozůstatky paláce z období minojské civilizace
 • letovisko Stalis má zase nejhezčí pláž na Krétě, je široká a má pozvolný přístup do moře, čímž je vhodná pro všechny věkové kategorie

3. Peloponés

Tento poloostrov uchvacuje nejen krásnými plážemi, ale zejména velkolepostí horských scenérii. Naleznete zde pozůstatky architektury řecké i byzantské říše, ale také citrusové háje, fíkovníky, eukalypty, olivovníky, cypřiše a spoustu další vegetace.

 • Peloponés je složen ze 7 krajů, z nichž nejznámější je Argolida, dále Olympie a Sparta.
 • z letovisek je oblíbené Tolo, jež bývá nazýváno bránou řeckého světa a letovisko Niforeika, které je známo svým pohodovým prostředím.

4. Olympská riviéra

Pokud stále nevíte, kam na dovolenou v Řecku, pak se vydejte pod bájnou horu Olymp, kde se můžete věnovat koupání ve vyhřátém Egejském moři, ale také řadě sportovních aktivit a výletům. Z letovisek je nejoblíbenější Leptokarie a Nei Pori, ale můžete si také užít úžasnou atmosféru rybářského městečka Platamonas, kde si na své přijdou milovníci diskoték a noční zábavy. Olympská riviéra nabízí mnoho, kdo se nechce potápět, může zdolat Olymp nebo se vydat za tajemstvím klášterů Meteora.

5. Korfu

Tento ostrov je velmi populární díky své bohaté zeleni, rostou zde stovky druhů květin. Krásné pláže, exotická fauna, letoviska plná života a možnost dopravy vlastním autem je lákadlem pro miliony turistů.

 • na ostrově jsou vodní parky i historické paláce
 • letoviska nabízí klidný odpočinek na plážích
 • za romantikou vyrazte do Sidari
 • navštivte zámeček Achilleion, jež tu nechala vystavět císařovna Sissi.

Jižně od hlavního města najdete rybářskou vesničku, která má pravidelný autobusový spoj. Jsou zde bary, taverny a restaurace, ale také písečná a oblázková pláž.

6. Athény

Hlavní město Řecka je bohaté na chrámy, kostely, kláštery, muzea a divadla. Na své si zde přijdou milovníci historie i architektury. Vedle památek je tu také spousta příležitostí k tanci, ale i k poznávání řecké gastronomie. Skvělou volbou k ubytování jsou zde zejména hotely (např. Royal Olympic Hotel, což je 5hvězdičkový hotel kousek od Akropole).

7. Zakynthos

Užijte si tradiční řeckou pohodu a písečné pláže v Kalamaki, nebo vyrazte s rodinou do Tsilivi, kde je spousta atrakcí a místních specialit. Ochutnejte koktejly v některém řeckém baru, natáhněte se na pláži nebo prožijte divokou noc v Laganas. Zakynthos zkrátka nabízí skvělý odpočinek a pohodu.

Zobrazit nabídku zájezdů do Řecka