Řecko, země ležící na jihu Evropy je jednou ze zemí, kam lze vycestovat za koupáním i během první poloviny října. Počasí v říjnu je tu příjemně teplé, nikoliv nesnesitelné jako v letních měsících.


Klikni pro nabídku zájezdů do Řecka


Říjen v Řecku je ideální kombinovat s poznávacími zájezdy, ať už jednotlivých ostrovů jako je Kréta či Kefalonie, tak i hlavního města Řecka Athén.

Jaké je tedy v Řecku v říjnu počasí?

V říjnu doporučujeme navštívit už spíše jižnější oblasti, kde je stále dostatek slunce. Jsou jimi například:

  • Počasí Kréta v říjnu – teplota vzduchu kolem 25 °C, teplota moře kolem 23-24 °C
  • Počasí Rhodos v říjnu – teplota vzduchu kolem 24 °C, teplota moře kolem 22 °C
  • Počasí Kos v říjnu – teplota vzduchu kolem 24 °C, teplota moře kolem 22 °C
  • Počasí Zakynthos v říjnu – teplota vzduchu kolem 25 °C, teplota moře kolem 23-24 °C, déšť

Výše uvedené hodnoty nejsou aktuální, nýbrž vycházejí z dlouhodobých průměrů, které zde byli během několika desítek let naměřeny. Například na Zakynthosu je v říjnu vyšší počet srážek než na Krétě nebo Rhodosu. Podívejte se na aktuální počasí v Řecku ve vybraných lokalitách.

Doporučuji: Pro říjnovou dovolenou v Řecku doporučuji vyrazit v jeho první polovině a spíše do jižněji položených oblastí – na Krétu, Rhodos, Kos či Santorini. Zakynthos je také stále teplý, avšak s vyšším počtem srážek (průměrně tu prší v říjnu 9 dní). Naopak bych se plně vyhnul severněji položeným oblastem.

Během celého října bych se ale nebál za poznávacími zájezdy, kdy nepříliš vysoké počasí nevadí a naopak je potřeba příjemnějšího podnebí kolem 20-22 °C. Řecko má rozhodně v tomto směru co nabídnout.


Klikni pro nabídku zájezdů do Řecka